Всі основні частини каркасного будинку розташовані паралельно і перпендикулярно один до одного, утворюючи квадрати і прямокутники, не дуже стійкі під дією бічного навантаження. Крім того, багато елементів каркаса мають досить велику довжину і тому дошка схильна згинатися «по лицьовій стороні». В результаті, каркас потребує спеціальних елементів, які можуть стабілізувати конструкцію. Для цього використовуються укосіни.

Що ж таке укосіни?

Укосіна – це міцна балка, яка встановлюється в стіни по діагоналі, для додання конструкції жорсткості.

Розглянемо, що дає використання укосіни при будівництві будинку:

  • Використання цих деталей робить каркас надійним і довговічним;
  • Запобігають деформації і пошкодження зовнішньої і внутрішньої обробки будинку;
  • Виключають «ходіння» міжстінного утеплювача;
  • Стабілізують каркас і запобігають його обвалення;
  • Вітрове, снігове навантаження, що лежить на даху, і статичне навантаження від самої покрівлі розподіляються рівномірно по всій каркасній конструкції будинку.

Варто пам’ятати, що не завжди потрібна установка укосін. Ці функції з успіхом може виконувати облицювальний матеріал, але тільки в тому випадку, якщо він буде надійним і представляти собою лист великого формату – наприклад, такі, як плити OSB-3 або фанера товщиною від 12 мм. Завдяки значній площі кожного листа, який прибивають до каркаса, і великій кількості кріплень, що входять до складу стійок і балок, плита починає працювати як стабілізуючий майданчик, значно збільшуючи діагональну міцність стін. Плити більш ніж в 5 разів міцніше укосів (якщо це OSB або фанера 12 мм). Але для каркасного одноповерхового будинку укосіни цілком достатньо.

Хочете дізнатися більше або обговорити проект свого будинку? Залишайте заявку на сайті або телефонуйте: +38 066 322 79 65 або +38 098 116 67 12. Наші спеціалісти завжди на зв’язку для консультації.