Існує великий вибір типів дахів. Тип даху вибирають в залежності від форми будинку, від бажаного функціонального призначення і від кліматичних умов місцевості. Сьогодні ми зупинимо свою увагу на склепінному даху і розглянемо його переваги та недоліки.

Склепінний дах — це тип схилого даху, який відрізняється красивою арочною формою з поперечним перетином у вигляді параболи. Так як дах нагадує арку, його також називають арковий дах.

Даний вид дахів переважно використовують при будівництві будівель громадського значення, таких як склади, промислові приміщення, торгові центри, спортивні арени, музеї. Останнім часом можна помітити попит на використання склепінного даху і в приватному будівництві осель. Це пов’язано з неординарною формою даху та його естетичною красою.

Переваги склепінних дахів:

  • Завдяки аеродинамічній формі зменшуються вітрові навантаження на дах;
  • Гарна вентиляція будівлі та клімату у приміщенні;
  • Площа даху менша у порівнянні з іншими, що дозволить заощадити на матеріалі для покрівлі;
  • Гарний дизайн даху, стане прикрасою та унікальною особливістю будівлі.

Недоліки склепінних дахів:

  • Не всі покрівельні матеріали підійдуть;
  • Через особливості форми даху навантаження на дах лягає нерівномірно.

Важливо! При виборі матеріалу покрівлі слід звертати увагу на її можливість роботи з мінімальними кутами нахилу, а також необхідно подбати про надійну гідроізоляцію під покрівлею. Саме вона зіграє головну роль у збиранні та відведенні води, а покрівельний матеріал послужить декоративним елементом.

Вибір типу даху важливий етап будівництва та краще за все дослухатися до рекомендацій фахівців у цій сфері. Кожен окремий проект є унікальним випадком, який потребує окремого рішення. Тому в цьому питанні не варто слідувати універсальним порадам.

Бажаєте реалізувати свій проект швидко та якісно? Зверніться до компанії «АЛ-ХЕККА» та отримайте пакет професійних послуг.