Розробляючи стиль прибудинкового ландшафту потрібно враховувати особливості місцевості, а також стиль самого будинку.

Є 6 принципів дизайну, які століттями використовувалися художниками у всіх видах мистецтва, в живописі, квітковому дизайні, а також в ландшафтному дизайні:

  • Баланс. Симетричний баланс використовується в формальних пейзажах, коли одна сторона пейзажу є дзеркальним відображенням протилежного боку. У цих пейзажах часто використовуються геометричні візерунки на доріжках, на грядках і навіть в тому, як рослини обрізаються, щоб надати їм форму.
  • Фокусування. Фокус – це місце, куди в першу чергу падає погляд глядача, це найсильніший елемент дизайну з будь-якого ракурсу.
  • Простота. Збереження пейзажа простим, не захаращеним або метушливим – завжди хороша практика.
  • Ритм і лінія. Коли щось в пейзажі повторюється з однаковим інтервалом, встановлюється ритм. Рослини, групи рослин, ліхтарні стовпи, лавки або інші конструкції можуть повторюватися в дизайні, щоб створити цей ритм. Принцип ритмічного і лінійного дизайну дає ппейзажу відчуття руху.
  • Пропорція. Пропорція в ландшафтному дизайні поширюється на розмір будівлі, розмір ділянки, розмір рослин, площі насаджень і відкриті простори, а також на використовувані зони ландшафту.
  • Єдність. Принцип єдності легко виміряти, якщо інші п’ять принципів ландшафту були належним чином виконані. Кольори, форми, розміри, текстури та інші особливості ландшафтного дизайну працюють разом, щоб створити єдиний простір.

Дотримуючись цих принципів дизайну, можна створити візуально приємний краєвид в будь-якому просторі.