Орієнтація будинку важлива і серйозна тема, яка часто не враховується при розташуванні конструкції. Однак можна добитися значної економії енергії за рахунок пасивної енергоефективності будинку.

В цілому ідеальна орієнтація означає:

  • Житлові кімнати отримують потрібну кількість сонця цілий рік.
  • Будинок захищений від сильних / холодних вітрів, або ж навпаки використовується вітер для охолодження в спекотний період.

Коли Ви проектуєте будинок, необхідно враховувати й інші фактори, такі як місцевий клімат, вид рельєфу, рослинність, доступ до вулиці і рівень шуму. Вам потрібно буде збалансувати це з перевагами, які Ви можете отримати, використовуючи енергію сонця для обігріву і вітер для охолодження.

У наших кліматичних умовах бажано поєднувати пасивний сонячний нагрів і пасивне охолодження.

Рекомендується орієнтація на північ тому, що положення сонця на небі в літню пору дозволяє легко затінювати північні фасади і землю поруч з ними за допомогою простих горизонтальних пристроїв, таких як карнизи, а взимку дозволяє повне проникнення сонця для обігріву кімнат. Орієнтація не повинна бути точно за компасом: є певна ступінь гнучкості.

Для грамотного розташування будинку на ділянці, краще звернутися за рекомендаціями до архітектора. Погана орієнтація і відсутність належного затінення можуть виключити природний обігрів зимовим сонцем і викликати перегрів влітку.

Ви можете досягти гарних показників пасивної сонячної енергії при мінімальних витратах, якщо Ваш об’єкт має відповідні характеристики. Звертайтеся за розробкою Вашого проекту до наших фахівців.

Залишайте заявку на нашому сайті і ми з Вами зв’яжемося в найкоротші терміни.