АЛ-ХЕККА logo
Меню
ГоловнаЗагальнобудівельні роботиОблаштування фундаменту

Облаштування
фундаменту

Проектування і облаштування фундаменту: важливі моменти

Фундамент – це основа будь-якого будівельного споруди. Він необхідний для того, щоб розподіляти навантаження на пласти щільного грунту і оберігати будову від просідання і перекосів.

Фундамент захищає будинок від коливань, надійно утримує стіни і перекриття. Від того, наскільки грамотно спроектована основа, багато в чому буде залежати довговічність будівлі, її стійкість протягом всього терміну експлуатації.

Помилки, допущені на початковому етапі будівельних робіт, можуть коштувати дуже дорого. Неправильні розрахунки в майбутньому призведуть до різних проблем у вигляді:

 • деформацій стін і перекриттів;
 • тріщин в різних елементах конструкції;
 • витрат по усуненню косметичних і капітальних вад.

Будівельна компанія «АЛ-ХЕККА» пропонує послуги з облаштування фундаменту під будь-які будівлі:

 • житлові;
 • адміністративні;
 • офісні;
 • складські;
 • одно- і багатоповерхові.

Тут можна замовити широкий спектр будівельних робіт: від проекту до його реалізації.

Облаштування стрічкового фундаменту

Стрічковий фундамент являє собою залізобетонну конструкцію у вигляді смуги, яка споруджується під всі несучі стіни. Такий вид основи вважається одним з найнадійніших, підходить для різних грунтів і будівель з будь-якими ваго-габаритними параметрами (несучу здатність фундаменту можна відкоригувати за допомогою збільшення ширини і висоти стрічки). Однак у випадку з болотистими грунтами потрібно розглянути інші типи.

Глибина фундаменту розраховується з урахуванням:

 • передбачуваних навантажень;
 • наявності/відсутності підвальних приміщень;
 • промерзання грунту.

Технологія облаштування стрічкового фундаменту нескладна у виконанні, але трудомістка. Для її реалізації потрібен великий обсяг будівельних матеріалів, а також обов’язкове застосування спецтехніки.

Стрічковий фундамент кращий, якщо є ризик нерівномірного осідання грунту.

Облаштування опалубки для фундаменту, як правило, здійснюється з дощок, товщина яких повинна підбиратися з урахуванням товщини бетонного шару. Розрізняють монолітні і збірні конструкції. Облаштування монолітного фундаменту таке, що будівля гарантовано простоїть до 150 років. Цей тип цоколя споруджується безпосередньо на будівельній ділянці з армованої бетонної суміші. Збірні конструкції збираються із заздалегідь виготовлених залізобетонних блоків.

За глибиною залягання стрічкові фундаменти ділять на:

 • Мілкозаглиблені. Застосовуються для невисоких будівель на слабоздимистих грунтах.
 • Заглиблені. Вибираються для будівель з масивними стінами.

Облаштування стовпчастого фундаменту

Стовпчастий фундамент, як правило, вибирають під дерев’яні будівлі без підвалів (побутівки, лазні, підсобні споруди). Такий цоколь являє собою стовпи з:

 • дерева;
 • цегли;
 • залізобетону.

Найбільш надійним буде останній тип стовпчастого фундаменту. Невід’ємною частиною даного типу фундаменту є ростверк – верхня частина цоколя, яка об’єднує всю конструкцію в єдине ціле, перешкоджає деформації стовпів і їх зміщенню, сприяє рівномірному розподілу тиску.

При спорудженні таких конструкцій стовпи виготовляються на будмайданчику або використовуються готові.

Опорно-стовпчастий цоколь не рекомендується в наступних випадках:

 1. Якщо структура грунтів не зможе забезпечити достатню стійкість стовпів.
 2. Якщо грунти водонасичені і слабонесучі.
 3. Якщо спостерігається перепад висоти 2 м і вище.

До переваг опорно-стовпчастих фундаментів можна віднести те, що:

 • немає необхідності у великих котлованах;
 • можна звести будівлю на складних поверхнях;
 • роботи виконуються в найкоротші терміни;
 • економляться час і матеріальні ресурси.

Облаштування пальового фундаменту

Пальовий фундамент застосовується при зведенні будівель на грунтах з низькою несучою здатністю, при близькому заляганні грунтових вод.

Палі – це опорні елементи із загостренням на кінці, за допомогою якого забиваються в грунт до більш щільних шарів.

Вибір паль залежить від типу будівлі, що зводиться, типу грунту, розрахункових навантажень і інших параметрів. Розрізняють палі:

 1. Гвинтові. Застосовуються на грунтах, де залягання підземних вод проходить на глибині більше 3 м. Опорні елементи являють собою металеві труби з буром на кінці. Такий тип паль схильний до корозії.
 2. Залізобетонні. Основна перевага опор такого типу – здатність витримувати великі несучі навантаження. Зазвичай використовуються на лужних і засолених грунтах.
 3. Буронабивні. Дані опорні конструкції найбільш міцні, вони витримують досить великі навантаження, рекомендуються при будівництві багатоповерхових будівель на слабонесучих грунтах.

Облаштування пальових фундаментів багато в чому залежить від типу будівель, які планують зводити. Розрізняють наступні типи конструкцій зі пальовими опорами:

 • З одиночними палями. Застосовуються для розподілу навантаження від одиничних елементів (наприклад, колон).
 • Пальово-стрічкові. До такого типу фундаменту вдаються в разі зведення протяжних в довжину будівель.
 • Пальові кущі. Даний тип паль кращий, якщо потрібно розподілити загальне навантаження на кілька елементів.
 • Пальове «поле». До таких конструкцій вдаються, якщо необхідно звести великогабаритну будову на великій за площею території.

Облаштування ростверка пальового фундаменту визначається типом будівлі. Залежно від індивідуальних особливостей конкретної місцевості приймається рішення про організацію заглибленого, підвищеного або високого ростверка.

Облаштування гідроізоляції фундаменту

Часто при будівництві проведенню гідроізоляційних робіт не приділяється належне значення. В результаті через деякий час руйнівний вплив вологи на будівництво стає очевидним. Усунути подібні явища набагато складніше, ніж попередити. Тому ще на етапі проектування, необхідно подбати про облаштування гідроізоляції:

 • фундаменту;
 • стін;
 • даху;
 • підлоги;
 • вузлів примикання віконних і дверних прорізів.

Гідроізоляція виконується з використанням різних матеріалів. При цьому дотримуються наступних принципів. Гідроізоляційний шар:

 • повинен бути безперервним по всій оброблюваній поверхні;
 • наноситься з боку впливу вологи на конструкцію;
 • повинен захищати від поверхневих і грунтових вод.

Волога, з якою контактує фундамент, поступово просочується в нього. Як наслідок, конструкція покривається пліснявою, всередині будівлі стіни поблизу підлоги будуть покриватися грибком. З настанням зимового сезону частинки вологи при замерзанні будуть руйнівним чином впливати на несучу конструкцію будівлі.

Гідроізоляція може бути:

 • обмазувальною;
 • обклеювальною;
 • проникаючою;
 • відсічною.

Однак тільки гідроізоляції недостатньо: паводок, грунтові води, верховодка так чи інакше будуть псувати будову. В обов’язковому порядку необхідно провести комплекс заходів щодо відведення зайвої вологи, тобто виконати облаштування дренажу фундаменту. В іншому випадку будуть спостерігатися тріщини, злами плит перекриття, блокування дверей і вікон, розтріскування вимощення та інші руйнівні впливи.

Якщо вас цікавить облаштування фундаментів, скористайтеся допомогою професіоналів. Компанія «АЛ-ХЕККА» є лідером українського ринку архітектурно-будівельних послуг.

Тут вам запропонують повний комплекс проектно – вишукувальних робіт, без яких приступати до зведення будь-яких будівельних конструкцій небезпечно. Тільки після того, як будуть враховані всі нюанси грунту, а також масштаби будівництва (загальна вага стін, даху, основи) і поправочні коефіцієнти, можна приймати рішення про вибір типу фундаменту. В іншому випадку будівля прослужить недовго. Наприклад, облаштування фундаменту для лазні може бути і стрічковим, і опорно-стовпчастим, і пальовим – все залежить від особливостей обраної ділянки.

Будівельна компанія «АЛ-ХЕККА» заслужила довіру клієнтів завдяки професіоналізму своїх співробітників, які в стислі терміни можуть виконати завдання будь-якого рівня складності. Є всі необхідні ліцензії та сертифікати на ведення легального будівництва.

При складанні проектної документації фахівці дотримуються чинного законодавства і будівельних норм. З усіх питань, що стосуються цін на влаштування фундаменту, звертайтеся до менеджерів фірми.

Ціни
Облаштування фундаменту
Облаштування фундаменту

Ціна від: 1250 грн/м2

Переглянути всі ціни

Відгуки про компанію АЛ-ХЕККА

Делали утепление крыши, как раз перед похолоданием успели, спасибо ребята теперь буду экономить на отоплении. Отдельное спасибо Дмитрию за внимательность к любым мелочам.
Иван Трубицкий 29 September 2021
Хорошая компания, хорошее качество услуг, приятные цены. Спасибо Вам, ребята, вы специалисты с большой буквы, знающие свое дело!
Руслан 24 November 2020
Заказывал ремонт крыши из профнастила. Ребята мастера своего дела. Предложили разные виды выполнения работ и смет. Спасибо огромное за качественно выполненные работы, а главное быстро и в срок. Буду и в дальнейшем обращаться к этой компании.
Дмитрий 26 October 2020
Нашел фирму в интернете. Созвонился менеджер, проконсультировал. На самом деле заказ был не очень большим. Родителям требовалось построить небольшой загородный домик, что бы могли выезжать туда и летом, и зимой. Договорились о смете заранее, никаких лишних трать не было, что очень порадовало, особенно понравилась слаженность работы всех работников фирмы. РЕКОМЕНДУЮ всем! отдельная благодарность Дмитриюn
Андрей 13 October 2020
Компанию АЛ-ХЕККА нам порекомендовали друзья. Мы созвонились встретились с Дмитрием. Было желание достроить второй этаж, и мы обсудили смету и проект будущего строительства. Строительство было завершено практически в сроки, оговоренные в начале нашего сотрудничества В процессе стройки все работы были выполнены качественно, профессионально и с душой! Во время обсуждения выбора материалов, благодаря консультации Дмитрия, подобрали строй. материал наиболее соответствующий стандартам «цена-качество» Уверенно могу рекомендовать компанию АЛ-ХЕККА, как надежного подрядчика Вашего строительства.
Анна Состина 21 April 2020
Очень, очень, очень порядочные люди и надежные партнеры. В вопросах строительства незаменимая опора - просто передаешь все сложности им, а они со всем разберутся и все сделают. Благодарю!!!!
Олег 16 April 2020
Залишити відгук
Консультація

Вітаю! Мене звуть Дмитро і я із задоволенням проконсультуюю Вас з будь-яких питань

Ми допоможемо з Вашим проектом!