АЛ-ХЕККА logo
Меню

Односхилий
дах

Конструктивні особливості односхилого даху

У більшій частині українських регіонів будинку мають покрівлю з 2 схилами. Односхилий дах облаштовувалася при спорудженні різних госпбудівель, гаражних приміщень, веранд, навісів. Однак сьогодні все більше людей вважають за краще будувати будинки саме з 1 схилом. Особливо це актуально там, де лісоматеріали коштують досить дорого. Крім того, односхила покрівля актуальна для місць, де часто дмуть односпрямовані вітри.

Будівництво односхилого даху

Дах з 1 схилом включає в себе такі частини:

 1. Крокви. Для створення кроквяної системи застосовується хвойна деревина (соснова, ялинова). Перед виробництвом лаг деревину піддають гарному просушуванню, ретельній обробці антисептичним засобом, а також матеріалами, які відштовхують вологу і запобігають загоряння.
 2. Тепло- і гідроізоляція. Гідроізоляція робиться з пароізоляційної плівочки. Теплоізоляція може бути скловолоконною або з мінеральної вати.
 3. Обрешетування. Являє собою каркас для покрівельного матеріалу. Переріз вибирається при врахуванні матеріалів, які використовуються для облаштування теплоізоляції, покрівлі.
 4. Покрівля. Може бути профнастильною, металлочерепичною, черепичнлю, шиферною, ондуліновою, рубероидною, бітумною.

Після того, як обрана односхила конструкція, фахівці розпочинають проектування. Проект розробляється при обліку матеріалу, з якого буде зроблена покрівля, кута нахилу схилу. Максимально допустимий кут нахилу односхилого даху залежить від типу покрівлі:

 • металочерепична, черепична – 250-350 градусів;
 • шиферна, профнастильна – 200;
 • ондулінова, руберойдна, бітумна – 80-100.

Мінімально допустимий кут дорівнює 80 градусам.

Облаштування односхилого даху передбачає застосування наступного інструментарію:

 • молоток;
 • сокира;
 • заточений ніж;
 • пила;
 • будівельний степлер зі скобами.

При спорудженні односхилого даху спочатку монтуються крокви. Частини кроквяної системи, зроблені з дерева, з’єднуються одна з одною за допомогою цвяхів-соток. Після цього будівельники облаштовують обрешітку, що робить конструкцію жорсткою. Далі в односхилому даху монтується гідроізоляція. Нею служить плівка з поліетилену. Плюси поліетиленової плівки в тому, що це дешеве і довговічне покриття, яке не пропускає рідину. Вона прикріплюється до обрешітки і кроквяної системи за допомогою скоб степлера. Зверху гідроізоляції в односхилому даху монтується теплоізоляція.

Фінальна стадія – встановлення покрівлі. Щоб її не зірвало вітром, фахівці прибивають на виступаючі частини лаг крокв вітрову дошку, відповідну величині даху. Облаштування односхилого даху завершується монтажем відливів для відводу води.

Основні плюси і мінуси даху з 1 схилом

До плюсів односхилого даху зараховують наступне:

 1. Економічність. Можна витратити в 2 рази менше пиломатеріалів і матеріалів для покрівлі, якщо порівнювати з облаштуванням даху з 2 схилами.
 2. Просте проектування, швидке облаштування односхилого даху.
 3. Можна раціонально використовувати горище, наприклад, облаштувати мансардний поверх з великими вікнами для розширення простору будинку.
 4. Знижена парусність (якщо покрівля правильно орієнтована). Це особливо важливо, якщо будинок знаходиться в місці з підвищеним вітровим навантаженням.
 5. Мала вага односхилої конструкції. Це дозволяє зводити дах з 1 скатом для будинків з полегшеною фундаментною основою без використання спецтехніки.
 6. Можна облаштувати на будинках великої площі.
 7. Підвищена ремонтопридатність. По покрівлі з 1 скатом легко пересуватися, особливо при малих кутах нахилу.
 8. Можна використовувати різні будматеріали для облаштування покрівлі.

Мінуса всього 3:

 1. Сприйнятливість до снігових навантажень. Потрібно правильно розрахувати перетину елементів даху при розробці проекту. В такому випадку покрівля зможе витримати навіть великі обсяги снігових мас взимку.
 2. Необхідність посилення гідро- і теплоізоляції.
 3. Не особливо привабливий зовнішній вигляд. Даний недолік усувається шляхом облаштування красивих фасадів, використання сучасних будматеріалів для настилу покрівлі.

У односхилого даху конструкція така, що її потрібно регулярно очищати від снігових мас. Особливо це актуально при сильних снігопадах і навесні. Необхідно постійно контролювати стан частин покрівлі, своєчасно усувати виявлені дефекти. Дотримуючись цих правил, можна бути впевненим, що односхилий дах прослужить тривалий термін, забезпечить захист будинку від холоду, опадів і сильної спеки в літній сезон. Експлуатаційний період односхилої конструкцій обчислюється кількома десятками років. Точний термін експлуатації залежить від використовуваних будматеріалів, погодних умов.

Калькулятор односхилого даху розрахувати проект
Ціни
Односхилий дах
Односхилий дах

Ціна від: 1000 грн/м2

Переглянути всі ціни

Відгуки про компанію АЛ-ХЕККА

Делали утепление крыши, как раз перед похолоданием успели, спасибо ребята теперь буду экономить на отоплении. Отдельное спасибо Дмитрию за внимательность к любым мелочам.
Иван Трубицкий 29 September 2021
Хорошая компания, хорошее качество услуг, приятные цены. Спасибо Вам, ребята, вы специалисты с большой буквы, знающие свое дело!
Руслан 24 November 2020
Заказывал ремонт крыши из профнастила. Ребята мастера своего дела. Предложили разные виды выполнения работ и смет. Спасибо огромное за качественно выполненные работы, а главное быстро и в срок. Буду и в дальнейшем обращаться к этой компании.
Дмитрий 26 October 2020
Нашел фирму в интернете. Созвонился менеджер, проконсультировал. На самом деле заказ был не очень большим. Родителям требовалось построить небольшой загородный домик, что бы могли выезжать туда и летом, и зимой. Договорились о смете заранее, никаких лишних трать не было, что очень порадовало, особенно понравилась слаженность работы всех работников фирмы. РЕКОМЕНДУЮ всем! отдельная благодарность Дмитриюn
Андрей 13 October 2020
Компанию АЛ-ХЕККА нам порекомендовали друзья. Мы созвонились встретились с Дмитрием. Было желание достроить второй этаж, и мы обсудили смету и проект будущего строительства. Строительство было завершено практически в сроки, оговоренные в начале нашего сотрудничества В процессе стройки все работы были выполнены качественно, профессионально и с душой! Во время обсуждения выбора материалов, благодаря консультации Дмитрия, подобрали строй. материал наиболее соответствующий стандартам «цена-качество» Уверенно могу рекомендовать компанию АЛ-ХЕККА, как надежного подрядчика Вашего строительства.
Анна Состина 21 April 2020
Очень, очень, очень порядочные люди и надежные партнеры. В вопросах строительства незаменимая опора - просто передаешь все сложности им, а они со всем разберутся и все сделают. Благодарю!!!!
Олег 16 April 2020
Залишити відгук
Консультація

Вітаю! Мене звуть Дмитро і я із задоволенням проконсультуюю Вас з будь-яких питань

Ми допоможемо з Вашим проектом!