АЛ-ХЕККА logo
Меню

Калькулятор вальмового даху

Методика розрахунку вальмового даху

Вальмовий дах має незвичайну конструкцію. Багато власників земельних ділянок замовляють саме його, коли оформляють замовлення на будівництво будинку. Обумовлено це плюсами таких дахів. Під покрівельним покриттям можна розмістити приміщення, збільшивши тим самим житловий простір. Розрахунок вальмового даху досить складний в проведенні, тому доручати його необхідно тільки фахівцям.

Плюси і мінуси вальмового даху

Головний плюс – низький опір повітряним потокам, зумовлений відсутністю вертикально розташованих торців. Вальмовий дах стійкий до вітру, рясних опадів. Це оптимальний варіант, якщо будинок знаходиться в місцевості з поганими кліматичними умовами.

Також вальмова покрівля забезпечує прекрасний захист від опадів фасадної частини будівлі. Пояснюється це наявністю великих звисів по всьому її периметру. Завдяки великій площині похилих поверхонь покрівля рівномірно нагрівається, що забезпечує оптимальну температуру всередині будинку.

Вальмовий дах стійкий до сильних деформацій, тому що кутові ребра, які сходяться до опорної балки, мають високу жорсткість. Якщо ж говорити про екстер’єр будинку, то подібна конструкція додасть йому привабливості, особливо, якщо грамотно вибрати будматеріал для покриття покрівлі.

Головний недолік вальмового даху полягає в тому, що її довго і дорого монтувати. Трудомісткість монтажу покрівлі також підвищується. Через схили зменшується горищний простір, що обмежує власника будинку в облаштуванні мансарди. Так, її можна зробити, але вона буде невеликою.

Спорудження вальмової покрівлі включає в себе 3 стадії:

 1. Підготовка (розрахунки, проектування, придбання будматеріалів).
 2. Зведення мауэрлатної опори під систему крокв.
 3. Установка покрівельного покриття.

Також при будівництві можуть встановлюватися додаткові елементи: звіси, парапети. Обов’язково проводяться гідроізоляція і утеплення даху.

Кут ухилу похилих поверхонь, крокви

Кут ухилу вальмового даху визначається першим. При розрахунку береться до уваги будматеріал, яким покрита покрівля. Не кожне покриття здатне витримати навантаження, що викликається атмосферними опадами.

Мінімальні значення кутів ухилу для різних типів покрівель:

 • профнастильна – 12 градусів;
 • металочерепична – 14;
 • шиферна – 22;
 • з бітуму – 11;
 • ондулінова – 6;
 • з рулонного будматеріалу – від 3 до 5.

Також, коли фахівець розраховує схили вальмовой даху, він визначає навантаження, якому вона буде піддаватися під дією снігу і вітру. Все залежить від погодних умов місцевості, в якій розташовується споруда, що зводиться. Чим більше снігу випадає в регіоні, тим крутішою повинна бути конструкція. При сильних вітрах дах повинен мати невеликий кут ухилу. Для розрахунку кута при обліку навантажень можна використовувати калькулятор вальмового даху.

Система крокв служить каркасом для даху. Ключові параметри – довжина ніг крокв, дистанція від одного елемента кроквяної системи до іншого. Звичайно даний показник знаходиться в діапазоні 600-1000 мм.

Використання для розрахунку вальмового даху онлайн калькулятора

Застосовуючи калькулятор, треба усвідомлювати, що видаваний їм результат не буде точним на 100 відсотків. Погрішність показників – до 10 відсотків. Вам необхідно ввести необхідні дані (вид будматеріалу для покриття покрівлі, параметри будинку). Також треба вказати характеристики карнизів, дистанцію від стінної поверхні до краю покрівлі.

Щоб зробити точнішим вальмового даху розрахунок онлайн, вкажіть кут ухилу схилів, крок монтажу ніг крокв. В обов’язковому порядку напишіть регіон, в якому плануються будівельні роботи. Це необхідно, щоб програма підрахувала природні навантаження. Навантаження від вітру залежить не лише від місця розташування будівлі, але і від виду місцевості забудови (відкрита, закрита, в місті), висоти даху.

Калькулятор повинен показати вам значення наступних параметрів:

 1. Кут ухилу
 2. Довжина коникового прогону.
 3. Загальна площа покрівлі (цей параметр потрібно знати, щоб точно визначити обсяг необхідних будматеріалів).
 4. Орієнтовна маса покрівлі.
 5. Необхідний обсяг гідроізоляційного матеріалу, яким будуть покриватися покрівельні схили.
 6. Навантаження на систему крокв.
 7. Довжина всіх типів крокв (основних, кутових, вальмових).
 8. Характеристики обрешеточної конструкції (вид, крок монтажу, кількість необхідних матеріалів).

Проводячи для вальмового даху кроквяної системи розрахунок онлайн, намагайтеся вказати якомога більше інформації. Чим більше даних ви введете, тим точніше буде результат. Щоб бути впевненим у правильності розрахунків вальмового даху, зверніться до фахівців компанії «АЛ-ХЕККА».

Відгуки про компанію АЛ-ХЕККА

Делали утепление крыши, как раз перед похолоданием успели, спасибо ребята теперь буду экономить на отоплении. Отдельное спасибо Дмитрию за внимательность к любым мелочам.
Иван Трубицкий 29 September 2021
Хорошая компания, хорошее качество услуг, приятные цены. Спасибо Вам, ребята, вы специалисты с большой буквы, знающие свое дело!
Руслан 24 November 2020
Заказывал ремонт крыши из профнастила. Ребята мастера своего дела. Предложили разные виды выполнения работ и смет. Спасибо огромное за качественно выполненные работы, а главное быстро и в срок. Буду и в дальнейшем обращаться к этой компании.
Дмитрий 26 October 2020
Нашел фирму в интернете. Созвонился менеджер, проконсультировал. На самом деле заказ был не очень большим. Родителям требовалось построить небольшой загородный домик, что бы могли выезжать туда и летом, и зимой. Договорились о смете заранее, никаких лишних трать не было, что очень порадовало, особенно понравилась слаженность работы всех работников фирмы. РЕКОМЕНДУЮ всем! отдельная благодарность Дмитриюn
Андрей 13 October 2020
Компанию АЛ-ХЕККА нам порекомендовали друзья. Мы созвонились встретились с Дмитрием. Было желание достроить второй этаж, и мы обсудили смету и проект будущего строительства. Строительство было завершено практически в сроки, оговоренные в начале нашего сотрудничества В процессе стройки все работы были выполнены качественно, профессионально и с душой! Во время обсуждения выбора материалов, благодаря консультации Дмитрия, подобрали строй. материал наиболее соответствующий стандартам «цена-качество» Уверенно могу рекомендовать компанию АЛ-ХЕККА, как надежного подрядчика Вашего строительства.
Анна Состина 21 April 2020
Очень, очень, очень порядочные люди и надежные партнеры. В вопросах строительства незаменимая опора - просто передаешь все сложности им, а они со всем разберутся и все сделают. Благодарю!!!!
Олег 16 April 2020
Залишити відгук
Консультація

Вітаю! Мене звуть Дмитро і я із задоволенням проконсультуюю Вас з будь-яких питань

Ми допоможемо з Вашим проектом!