Прокладання комунікацій в каркасному будинку. Що важливо знати?

Замислюватися про інженерні системи варто ще на етапі будівництва: водопостачання, каналізація, вентиляція та опалення повинні бути внесені в проект, але навіть якщо Ви не встигли зробити цього, їх прокладання не стане проблемою і не займе багато часу.

Також варто зазначити в кресленні місця, де буде проходити електропроводка, щоб грамотно приховати її на етапі оздоблення.

Найчастіше, якщо є можливість, комунікації приховують в міжкімнатних перегородках, але іноді можуть зробити і відкритими. Наприклад, так чинять з інженерними елементами в підвалах і підсобках, де естетика не грає ролі.

1. Встановлення системи водопроводу і каналізації проводиться в два етапи:

  • Виконання розмітки згідно з проектом;
  • Монтаж і закріплення пластикових труб до балок і стійок в перегородках.

2. Монтаж електропроводки включає в себе кілька варіантів:

  • Прихований;
  • Напівприхований;
  • Відкритий.

Останній з них найбільш незручний, так як всі дроти знаходяться на очах і псують загальний вигляд інтер’єру, а для того, щоб уникнути загоряння потрібно додатково прокладати металеву підкладку.

Оптимальний варіант – сховати кабелі в металевих трубах: вони виглядають естетично, акуратно і комплексно усувають всі складності.

3. Система опалення

Вимагає встановлення труб для циркуляції тепла, зазвичай їх розміщують на зовнішній стіні будівлі, і частину системи виводять в кімнату для підключення до батареї.

В цілому, прокладання комунікацій в каркасному будинку – це просто, коли таким питанням займається професіонал. Хороший майстер зробить все якісно і на довгі роки.

Якщо у Вас вже є ідея для будівлі, залишайте заявку на сайті, і ми скоро зв’яжемося з Вами. Обговоримо всі деталі і почнемо роботу, зробимо все з комфортом і в строк.