Відразу відповімо на найчастіше питання: чи можна встановлювати камін в каркасному будинку? Відповідь однозначна – так, можна.

Однак не забувайте, що є ряд особливостей які варто враховувати.

Давайте почнемо з видів камінів, які найчастіше встановлюються в каркасному будинку:

  • Цегляний. Це традиційний варіант каміна. Він масивний і складний в реалізації, зате виглядає добре і може довго зберігати тепло. Така конструкція дуже важка, тому будинку необхідний грунтовний фундамент.
  • Газовий. Він важить менше, ніж цегляний, економічний і довго зберігає тепло. Газові каміни мають багато різновидів, а тому їх легко вбудувати в інтер’єр. Газ підводиться безпосередньо до каміна, і в деяких випадках це буває важко.
  • Електричний. Найбезпечніший вид каміна, так як натурально імітує вогонь за допомогою візуальних і звукових ефектів. Може використовуватися як для обігріву, так і для декорації. І не потрібно возитися з димоходом і установкою.

Від того, який камін Ви виберете, залежить виконання будівельних робіт. Бажано визначитися з ним ще на етапі проектування будинку.

Що важливо при установці?

Фундамент. А точніше, його несуча здатність. Чим важче камін, тим масивніше повинен бути фундамент.

Важливо, щоб всі елементи розташовувалися на безпечній відстані від дерев’яного каркаса. Також не можна допускати контакту каміна з теплоізоляційним матеріалом.

Пам’ятайте, що підстава вентиляції та підстава самого каміна повинні мати ізоляційний шар з негорючого матеріалу.

Задумалися про камін в каркасному будинку? Зверніться до наших фахівців, залишивши заявку на сайті. Відповімо на всі Ваші запитання.