Проект з цікавою історією розробки і реалізації, який став відомий завдяки висвітленню в ЗМІ.

У непростій 2014-ий рік до нашої компанії звернулися керівник дитячого театру «Тимур» і Батюшка. Юні актори театру дізналися, що в Київській Русі жителі спільно зводили храм за один день і тоді відступало будь-яке лихо.

Спочатку ідея здавалася нереальною – 24 години на все і ні хвилиною довше, інакше вся затія втрачає сенс. Але потім діти створили сторінку в соц. мережах, ініціативу підтримали, а з боку керівництва почався процес переговорів з владою.

На нас лежала розробка проекту, всі будівельні питання і оптимізація дій. Співпрацювали з заводом дерев’яних конструкцій в Дніпрі «Золотий ключ», адаптували все для швидкості і зручності встановлення. Наприклад, фундаментну систему вирішили робити пальову. На заливання і «відстоювання» не було часу. І таких нюансів, які потрібно було врахувати і якісно втілити в життя було багато.

Спочатку планувалося звести храм в історичній части міста (на майдані Руднєва). У підсумку місце виділили на території Харківського аграрного університету ім. Докучаєва. Підготовка зайняла один місяць.

Будівництво поділили на 5 основних зон – фундамент, внутрішнє і зовнішнє оздоблення, саме будівництво і побутове забезпечення. Керівник компанії «АЛ-ХЕККА» Дмитро координував весь процес і за кожним напрямком призначили відповідальних.

Волонтерів знайшли завдяки оголошенням, серед них були і чоловіки, і жінки. Перші безпосередньо зводили споруду, а другі відповідали за воду, їжу і нескладну допомогу. У моменти, коли відучувалася втома від безперервної роботи, і падав «бойовий» дух, дівчата співали і навіть танцювали.

В результаті вдалося перевиконати план в рази. Спочатку стояло завдання – поставити остов без оздоблення, підготувати фундамент, звести конструкцію і встановити купол. Але ми встигли зробити і внутрішнє оздоблення. Точно в термін митрополит Онуфрій приїхав і освятив новий храм.

Площа споруди 48 м², висота з куполом 6,5 м. У храмі передбачена вівтарна зона і місце для 50 прихожан. При належному догляді простоїть не менше 100 років.