Часте питання від наших замовників, чи можливе встановлення каміна в каркасному будинку? Це пов’язано з тим, що більшість при думці про власний будинок представляють камін і затишні, теплі вечори перед ним. І звичайно камін встановити можна. Але встановлення каміна це відповідальне і важливе питання. Ця складність пов’язана з необхідністю встановлення димоходу.

Багато домовласників вважають за краще встановлювати димохід зовні будинку, щоб максимально збільшити площу будинку всередині. Однак, правильно спроектований внутрішній трубопровід майже завжди буде обігрівати Ваш будинок більш безпечно, ефективно і потребує менше обслуговування, ніж зовнішній.

Чому варто розташувати димохід всередині каркасного будинку?

  1. Збереження тепла. З вогнищем в центрі будинку будь-яке тепло, що втрачається масою самого димоходу, залишається в кімнаті. З зовнішнім димоходом Ви втрачаєте тепло.
  2. Збільшення кількості тепла. Камін повинен підтримувати дуже високу температуру, щоб дрова згорали повністю, але якщо труба каміна однією стороною виходить на вулицю, то це сприяє охолодженню температури горіння.
  3. Потребує більш рідкісного обслуговування. Через смолисті нарости, які утворилися в результаті не повністю згорілих масел (що містяться в деревині і викопному паливі), зростає ймовірність виникнення пожежі. Добре вентильований димохід, розташований в центрі будинку, з більшою ймовірністю буде спалювати сировину більш чисто, а також знизить необхідність регулярного обслуговування.

Щоб забезпечити максимальну безпеку і ефективність димоходу та зробити Ваш будинок якомога більш теплим, розташуйте вогнище в центрі будинку і витягніть димохід через гребінь даху.